Hogwarts Legacy: příští rok si naleštíme hůlky

, , ,

Svět Harryho Pottera je nevyčerpatelná studnice možností. Zpracován byl snad v každé formě a skoro od každé věci najdete jeho Harry Potter verzi. Je to fenomén, který ani po letech od posledního filmu a knihy neumírá. Naopak. Nově ho čeká zpracování v podobě RPG hry, od které si fanoušci hodně slibují. Vypadá to, že poprvé dostaneme možnost prožít si kouzelnický svět na vlastní kůží. 

Za očekávanou hrou Hogwarts Legacy stojí WB games, divize společnosti Warner Bros. V této nové hře se stanete studentem Bradavic na začátku 19. století. Budete moci prozkoumávat školu i její přilehlé pozemky, budete se učit kouzlům a plnit různé úkoly. Zároveň se stáváte držiteli prastarého tajemství, které by mohlo zničit kouzelnický svět. Je tedy jen na vás jeho ochrana. Bude nutné bojovat s černokněžníky, budovat spojenectví a na závěr i ochránit celý svět.

Co se týče vzhledu kouzelnického světa, nechali se autoři inspirovat v původní sérii, ale tvořili i z vlastní hlavy. Bradavice 19. století budou vypadat trochu jinak, stejně jako se setkáme s novými profesory. Naopak některá zvířata a design školních hábitů je inspirovaný přímo z knih a filmů o Harrym Potterovi. Zároveň mnoho lidí potěší i soundtrack této hry. Původní, již legendární, melodie od Johna Williamse se vrací, jen v trochu upravené verzi.

Pro někoho může být podstatná i informace, že přímo J. K. Rowlingová se na vývoji nepodílela. Možná i díky značné kritice, která se na Rowlingovou snesla po sérii tweetů, které byly označeny částí veřejnosti za transfobní, se WB games od autorky spíše distancuje. Zůstává faktem, že autorka Harryho Pottera si to u mnoha svých fanoušků nenapravitelně pokazila.

Každého fanouška tedy jistě zajímá, kdy se hra objeví na pultech. Jejího vydání se dočkáme v někdy průběhu příštího roku. Dostupná bude pro současné i nadcházející generace konzolí Playstation a Xbox a také na PC. Je tedy zřejmé, že se rozhodně máme na co těšit.

Dovednosti

Zveřejněno

11. 10. 2020