Jak na výběr herních sluchátek

Herní sluchátka musí být především pohodlná. Je totiž pravděpodobné, že je budete mít na uších dlouhé hodiny. Samozřejmě nesmí zaostávat ani kvalita zvuku. Nejvíce se hodí sluchátka přes hlavu, ale seženete i speciální sluchátka se špunty určené ke hraní. Podívejme se na tři základní herní typy sluchátek a na parametry, které je dobré si při jejich koupi ohlídat 

 

Typy provedení sluchátek

 

Okolo uší

Tato sluchátka se dávají přes hlavu a náušníky obepnou vaše uši. To znamená, že se jedná o nejpohodlnější možné sluchátka – můžete je mít na uších i několik hodin a nebudou vás tlačit. Oproti ostatním druhům sluchátek jsou však větší a mnohem těžší. Nehodí se tedy jako sluchátka na cestu a nejlepší je, pokud si je necháte staticky doma u počítače.

 

Na uši

U těchto sluchátek se náušníky pokládají přímo na uši. Což znamená, že po určitém čase můžou začít tlačit a být nepohodlné. Na druhou stranu jsou podstatně lehčí než sluchátka okolo uší a na cestování jsou praktičtější. Cenově jsou srovnatelné s předchozím typem.

 

Herní špunty

Herní sluchátka se špunty jsou maličko jiné než klasická špuntová sluchátka. Jsou upravená tak, aby se hodily na dlouhé hraní. I přesto se však hodí na maximálně 3 hodiny nošení, poté začnou být velmi nepohodlná. Proto se všeobecně nedoporučují jako herní sluchátka. Předchozí typy vyjdou cenově podobně a jsou mnohem výkonnější a pohodlnější. Samozřejmě je nutné podotknout, že tyto sluchátka jsou díky své skladnosti ideální na cestování. 

 

Připojení

 

Drátem

Drátová sluchátka mají velkou výhodu v tom, že se během přenosu zvuku vůbec neztrácí jeho kvalita. Hrají tedy mnohem lépe než bezdrátová sluchátka. Pro někoho může ale být právě tento drát problémem. Může se plést a překážet.

 

Bezdrátově

Jak už bylo řečeno, největší výhodou bezdrátových sluchátek je to, že neomezují v pohybu. Na druhou stranu se při přenosu signálu ztrácí kvalita zvuku. Samozřejmě existují i výjimky a u bezdrátových sluchátek vybavených kodeky AptX a AAC se kvalita téměř vůbec neztrácí. Většina těchto sluchátek jsou radiofrekvenční (Wi-Fi) a k počítači je připojíte bez problému. Existují i sluchátka, která se propojují se zařízením pomocí Bluetooth. Zde je nutné si zjistit, zda je váš počítač nebo notebook touto technologií vybaven.

 

Konstrukce

 

Uzavřená

Uzavřená konstrukce je u sluchátek nejběžnější. Tlumí totiž okolní zvuky a žádné nepropouští ani ven. Avšak kvůli izolaci zvuku uvnitř, dochází k jeho mírné změně. To znamená, že nehrají tak dobře jako otevřená sluchátka, na druhou stranu však nebudete nikoho rušit a nic nebude rušit vás.

 

Otevřená

Tato konstrukce sluchátek propouští zvuk ven a netlumí tak dobře zvuky z okolí. Nabízí však věrnější reprodukci hudby s menším zkreslením. Otevřená sluchátka se každopádně hodí jedině do tichého prostředí, kde se nemůže stát, že byste někoho rušili.

 

Polouzavřená

Toto je kompromis mezi oběma typy konstrukce. Zvládnou částečně ztlumit zvuk z okolí a zároveň částečně propouští zvuk ven. To vše pokud posloucháte při běžné hlasitosti.

 

Dovednosti

Zveřejněno

21. 3. 2021