Legendární česká adventura Polda dostane další pokračování

Od vydání prvního dílu legendární agentury Polda uplynulo již 22 let. Hře se podařilo stát nejprodávanějším českým herním titulem a dodnes platí za jakýsi první krok české vývojářské scény do herního světa.

V dalších letech se hra dočkala pěti pokračování a dodnes je tato point click adventura velice oblíbenou záležitostí, především u českých nostalgiků. A ti nyní mohou oslavovat. Po šesti letech se totiž dočkáme již sedmého dílu, ve kterém se hlavní hrdina, policista Pankrác, vydá řešit mimozemskou záhadu v obklopení slavných osobností.

Ve hře nebude chybět charakteristický, často černý humor, který hráče tolik baví již od prvního dílu. Zároveň ale nebudou chybět známé hlasy dabérského týmu v čele s Luďkem Sobotou, který již od počátku policistu Pankráce namlouvá.

Spolu s ním uslyšíme i další české hvězdy, například Jiřího Lábuse, Sabinu Laurinovou, Martina Dejdara či Petra Nárožného. Je tedy jasné, že po audiostránce by měl být nový díl naprosto perfektní.

600 tisíc během jediného dne

Na jeho vydání si však musíme chvilku počkat. Tvůrci momentálně teprve shánějí prostřednictvím crowdfundingové kampaně finanční prostředky na jeho vývoj. Celkem shánějí 400 tisíc korun, a přispět můžete i vy.

Nyní navíc svítí na počítadle příspěvků částka téměř 600 tisíc korun, což znamená, že cíl byl splněn, a novému titulu již nic nestojí v cestě. Pokud vše půjde podle plánu, měl by nový polda přijít na pulty na podzim příštího roku.

Na monitory se tak opět vrátí žánr, o který v poslední době hráči nejeví příliš velký zájem a raději se věnují větším áčkovým titulům. Je to ale škoda, protože tento typ her dokáže dokonale zaměstnat mozkové závity a hráč si u něj příjemně odpočine.

Dovednosti

Zveřejněno

28. 6. 2020