Nejlepší deskové hry pro teenagery

Deskové hry jsou skvělý způsob, jak příjemně strávit čas s přáteli nebo rodinou. A ačkoliv nejsou zpravidla tak napínavé jako počítačové hry, mají svoje specifické kouzlo, kterému propadlo a ještě propadne spoustu lidí. Sestavili jsme pro vás seznam her, které svými tématy a pravidly zaujmou i nejtvrdší kritiky – dospívající dětí. 

 

Architekti západního království

Architekti Západního království

Architekti jsou velmi příjemnou worker-placement hrou – akce provádíte za pomocí figurek, které pokládáte na hrací plochu. Cíl hry je celkem jasný už z názvu hry, úkolem hráče je stát se nejlepším architektem – shromáždit zdroje, postavit nové budovy a navázat nové spojenectví. Ale o to se samozřejmě snaží všichni. Proto si musíte navzájem škodit. Jistě oceníte i krásné ilustrace a srozumitelná pravidla.

 

Star Wars: Rebellion

FFG Star Wars: Rebellion Rise of the Empire

Hra, která zaujme nejen fanoušky filmů, podle kterých byla vytvořena. Ale je jisté, že právě pro ně to bude opravdová lahůdka. Samotný děj se točí kolem původní trilogie Star wars. Zlatým hřebem této hry jsou ovšem výborně vytvořené postavy.

 

This war of mine

Albi This War of Mine Příběhy města sutin

Toto je hra, která má svůj protějšek i ve světě počítačů. A děj je v obou případech podobný. Ocitáte se ve světě zničeném válkou a vaším jediným úkolem je přežít. Svojí postavu musíte chránit před nemocemi, hladem, lupiči a zajistit, aby jste se nedostali do jiné smrtelné situace.

 

Civilizace: V průběhu věků

ADC Blackfire Civilizace: Základní hra

Další z her, která byla původně jen počítačová – a to velmi populární Sid Meier´s Civilization. I ve stolní hře máte za úkol stavění budov, rekrutování vojsk, zkoumání nových technologií a vedení diplomatických rozhovorů. Cílem hry je totiž stát se nejmocnější civilizací.

 

Tajemství Černobylu

Rebel Zona The Secret of Chernobyl

Tato hra vás zavede do tajemného prostředí vylidněné zóny v Černobylu. Stáváte se totiž hledači a vaším úkolem je najít různé cenné artefakty. Samozřejmě je nutné se mít neustále na pozoru před nebezpečným zářením, smrtí hladem a i před tajemnými mutanty.

 

Dovednosti

Zveřejněno

2. 2. 2021