Povedený vtípek nebo realita? Nová konzole od KFC

Možná vám to zní absurdně. A pravděpodobně nejste jediní. Společnost KFC, která se proslavila po celém světě svými řetězci rychlého občerstvení a především svými kuřaty, se chystá proniknou do světa herních konzolí. V současné době je už asi možné cokoliv. Každopádně nezavrhujte to jako nesmysl příliš rychle. Protože to nebylo jenom KFC, které se podílelo na vývoji. A ostatní firmy už rozhodně nejsou tak bizarní – Intel, Cooler Master, Seagate nebo Asus. Takže jak by měla vypadat tato nová konzole, která má podle výrobce konkurovat konzolím nové generace od Xboxu nebo Playstationu. Podívejme se na ni více zblízka. 

Vzhled nebude jedinou unikátností na této novince. Bude naprosto nestandardní i svou výbavou. Kromě obvyklých věcí jako je grafická nebo paměťová karta, se vám zde dostane i prostor na ohřívání kuřat. Ne, není to vtip. Konzole obsahuje šuplík, který udrží kuřecí křídla nebo stripsy teplé po celou dobu hraní. I toho několikahodinového.

Ale abychom se příliš nevzdálili od hraní, hodí se zmínit i hardwarové parametry. Výkonný hardware se nachází na dně konzole, hned pod prostorem na ohřívání a jeho základem je klasická PC platforma. Konkrétně je to sestava se základem Intel NUC Extreme 9, grafickou kartou od Asusu a SSD jednotkou s kapacitou až 1TB od Seagate. Výkon by měl být podle výrobce dostatečný i na hraní her ve 4K rozlišení.

Dovednosti

Zveřejněno

15. 1. 2021