Tereza vybírá: Nejlepší deskové hry, které vás budou bavit

Deskové hry jsou skvělým způsobem, jak příjemně strávit čas s přáteli nebo rodinou. A ačkoliv nejsou zpravidla tak napínavé jako počítačové hry, mají své specifické kouzlo, kterému propadlo a ještě propadne mnoho lidí. Sestavili jsme pro vás seznam her, které svým tématem a pravidly zaujmou všechny. 

Nemesis

Mindok Nemesis CZ

Nejdůležitějším prvkem této hry je její příběh. Ten působí velmi impozantně, dokonce natolik, že si ho člověk dokáže představit i jako příběh knihy nebo velkofilmu. Jako hráči se probouzíte z umělého spánku na vesmírné lodi. Něco je ale v nepořádku – jeden člen posádky je totiž nalezen mrtvý a vy si zároveň nepamatujete nic z toho, co se stalo. Co kde na lodi je, jestli letí na zemi nebo zda jste na lodi v bezpečí – to vše musíte zjistit. A aby to nebylo tak snadné, loď je zamořena vetřelci, které musíte porazit. Navíc nemůžete věřit ani jeden druhému. Každý z hráčů má vlastní úkol, který musí splnit. A je možné že někdo z vás má za úkol všechno sabotovat, nebo se vás dokonce snaží zabít. Hra má výbornou atmosféru plnou tajemna a nejistoty a co je důležité – neomrzí!

5 sekund

Trefl 5 sekund

Toto je velmi dynamická a zábavná hra, která staví na velmi jednoduchých pravidlech. Každý hráč na tahu si vytáhne kartičku a během pěti sekund musí vyjmenovat pět věcí podle zadání. Za každou správnou odpověď se můžete posunout. Pokud překonáte různé překážky a speciální úkoly, dostanete se až do cíle a stanete se vítězem. Hra je také vybavena velmi efektním měřičem času, který vydává při zapnutí legrační zvuk. Je vlastně navržen tak, aby hádajícího hráče rozptýlil. Je to tedy velmi prostá, ale návyková hra. 

Pán prstenů: Putování po Středozemí

Desková Hra – Pán prstenů: Putování po Středozemi

Stolní hra, která je absolutní nutností pro všechny milovníky světa J. R. R. Tolkiena. Čeká vás v ní totiž cesta právě Středozemí. Vaším úkolem je řešit hádanky a bojovat s nepřáteli. Navíc budete hrát za jednu postav slavného společenství, což hru dělá ještě atraktivnější. Ke hraní si musíte nainstalovat speciální aplikaci. Ta prohloubí váš herní zážitek a vše je tak ještě zábavnější.

Harry Potter: Boj o Bradavice

Ačkoliv filmy a knihy o Harrym Potterovi přestaly vycházet už dávno, rozhodně se nedá říct, že by tato série ztrácela na popularitě. Důkazem neutuchající zájmu je to i to, že vzniká nový merch a nové hry. A díky Harry Potter: Bitva o Bradavice se dočkali také příznivci karetních her. Základem hry je spolupráce. Na začátku hry si zvolíte jednu ze 7 postav (v podobě bradavického studenta) a spolu s ní dostanete také startovací balíček karet. Vaším úkolem je čelit nepřátelům, kteří ohrožují vaši školu. Musíte projít všemi sedmi ročníky a v každém z nich porazit všechny protivníky.

Duna: Impérium

Zájem o hru Duna: Impérium se odvíjí především od úspěchu filmu Duna. I ve hře se ocitáte na pouštní planetě Arrakis jako člen některého z velkorodů. Vaším úkolem je především vytvářet aliance s domorodými obyvateli a galaktickými frakcemi. To celé vám pomůže získat vládu nad samotnou Dunou. A jak známe z filmové a knižní předlohy – kdo ovládne Dunu, ovládne také koření a s tím i celý vesmír.

Dovednosti

Zveřejněno

9. 4. 2024