Top 7 deskových her současnosti

Dobrá desková hra dokáže zabavit celou rodinu nebo skupinu přátel na dlouhou dobu. Čím dál více impozantní grafika, zajímavější dějové linie a neokoukaná pravidla přitahují stále více nových fanoušků. A to i v době absolutní dominance her počítačových. Deskové hry už dávno nejsou fenomén, naopak se staly stálicemi, které tu s námi budou napořád. Vždy připravené, až se k nim budete chtít vrátit. Nebo naopak poznat nové a zajímavé. Proto jsme si pro vás připravili 7 nejlepších her, ať už těch zbrusu nových, nebo těch starých klasik, které si už vytvořili svoji skupinu fanoušků.

Nemesis

Mindok Nemesis CZ

Nejdůležitějším prvkem této hry je její příběh, proto si jí užijí i méně zdatní hráči. Ten působí velmi impozantně, dokonce natolik, že si ho člověk dokáže představit i jako příběh knihy nebo velkofilmu. Jako hráči se probouzíte z umělého spánku na vesmírné lodi. Něco je ale v nepořádku – jeden člen posádky je totiž nalezen mrtvý a vy si zároveň nepamatujete nic z toho, co se stalo. Co kde na lodi je, jestli letí na zem nebo zjistit, zda jsem na lodi v bezpečí – to vše musíte zjistit. A aby to nebylo tak snadné loď je zamořena vetřelci, které musíte porazit a to není vůbec snadné. Krom starostí s nepřáteli nemůžete věřit ani jeden druhému. Každý z hráčů má vlastní úkol, který musí splnit. A je možné že někdo z vás má za úkol všechno sabotovat, nebo se vás dokonce snaží zabít. Hra má výbornou atmosféru plnou tajemna a nejistoty a co je důležité – neomrzí!

Vítejte ve svém vysněném domově

REXhry Vítejte ve svém vysněném domově

Jedna z her s jednoduššími pravidly, která dobře zabaví i příležitostné hráče. Vyniká i tím, že v průběhu není možné škodit soupeři a zároveň může hrát neomezené množství hráčů, stačí aby každý měl svůj papír a všichni viděli na vyložené karty. Všichni se zde stáváte staviteli svých vlastních měst, která zakreslujete na papír. Každé kolo otočíte tři karty, které vám ukáží co smíte zakreslit. Vaším úkolem je vytvořit to nejlepší město. Ale pozor, i toto tvoření má několik háčků a pravidel, na která si musíte dát pozor.

Star Wars: Vnější okraj

ADC Blackfire Star Wars Vnější okraj

Výhodou této hry je fakt, že vlastní licenci na svět Star Wars, proto se zde setkáte v podstatě se všemi oblíbenými postavami. To jistě ocení všichni fanoušci této ságy. Ve hře se stanete lovci odměn, pašeráky nebo žoldáky. S nimi budete cestovat po okrajích galaxie a budete se snažit stát se tím nejúspěšnějším psancem. Pravidla jsou lehčí, vyvážené skvělým příběhem, a proto jsou ideální i pro začínající hráče.

Architekti západního království

Architekti Západního království

Architekti jsou velmi příjemnou worker-placement hrou – akce provádíte za pomocí figurek, které pokládáte na hrací plochu. Cíl hry je celkem jasný už z názvu hry, úkolem hráče je stát se nejlepším architektem. Ale o to se samozřejmě snaží všichni. Proto si budou navzájem škodit. Jistě oceníte i krásné ilustrace a srozumitelná pravidla.

Gloomhaven

Albi Gloomhaven

Herní monstrum, které své hráče zabaví na dlouhé hodiny. Jedná se o příběhovou scénářovou hru, ve které její účastníci zažívají různá dobrodružství. Hraním měníte mapu, ale i bytosti, které se na ní nachází. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, pravidla hry jsou velmi lehká a pomůže i to, že se jedná o kooperaci – tudíž hráči spolupracují a snaží se porazit samotnou hru. Za zmínku rozhodně stojí to, že v jedna tato krabice obsahuje až 70 různých scénářů. Takže to je zábava na desítky hodin.

Na křídlech

Mindok Na Křídlech

Jedná se o jednu z vizuálně nejzajímavějších her. Vaším úkolem je získat co nejvíce bodů. Ty získáte za pomocí karet ptáků, které postupně sbíráte a skládáte na vaši desku. Důležité je si uvědomit, že každá karta má jiného opeřence za kterého získáte různý počet bodů. A zároveň každý ptát snáší různý počet vajec, hnízdí na jiných místech, ale má různé rozpětí křídel nebo jinou oblíbenou potravu. To jsou faktory, které je v průběhu hry také nutné vzít v potaz. Hra má jednoduchá pravidla a je vhodná pro rodinnou zábavu. Bonusem je i to, že všechny karty obsahují informace o reálných zvířatech. Rozhodně se tedy mimoděk i něco přiučíte.

This war of mine a Příběhy města sutin

Albi This War of Mine Příběhy města sutin

Je to hra unikátní s velmi silným příběhem a neobvyklým tématem. Váš úkol je velmi prostý – přežít. Všichni hráči zde budou spolupracovat a snažit se překonat všechny nástrahy ve zničeném městě. Budete hledat jídlo, přístřeší, teplo a bránit se nečekaným návštěvníkům. Jedinečné je zde i použití tzv. Knihy příběhů – ta obsahuje několik tisíc střípků příběhů, na které vás budou v průběhu hry odkazovat. Dodatečně ke hře vyšlo rozšíření s názvem Příběh města sutin. Ten do hry přináší nové výzvy a scénáře. Pozoruhodné jsou i zalepené obálky, které může v průběhu hry získat a otevřít. A kdo ví, co se v nich skrývá.

Dovednosti

Zveřejněno

26. 7. 2020