Výběr těch nejlepších deskových her

Hodně z nás tráví nyní mnoho času doma. Nikam chodit nemůžeme a vlastně není ani kam chodit. A tento čas navíc musíme nějak strávit. Jednou z variant je hraní deskových her. Mnohé z nich jsou velmi dobré a zabaví na dlouhé hodiny klidně celou rodinu. V současné době je to rozhodně něco, co se hodí. Pojďme se proto podívat na několik z těch nejlepších a nejzábavnějších her, které mnohdy prověřil i čas. 

 

Monopoly

Hasbro Monopoly Světová edice blue

Monopoly jsou už herní klasika. Málokdo o ní alespoň neslyšel. Je to bezpochyby hra pro celou rodinu.  Seženete junior verze, pokud chcete hrát s malými dětmi, a pokud ne, hra na dlouho zabaví i dospělé. Výhodou je, že existuje obrovské množství variant této hry. V každé jsou pravidla v podstatě stejná, jen se mění jejich design. Seženete tak Monopoly inspirované vašimi oblíbenými filmy, seriály nebo počítačovými hrami. Zážitek z Monopol se tak může ještě prohloubit.

 

Tabu

Hasbro Taboo CZ

Velmi populární a zábavná hra, která nadchne každého. Pravidla spočívají v tom, že hráč musí uhodnout slovo, které je napsané na kartičce, za pomoci jen svého týmu, který mu radí. Samozřejmě nesmějí použít to konkrétní slovo a ani slova se stejným kořenem. Uvnitř najdete i přesýpací hodiny, které vám změří čas. Jedinou nevýhodou této hry je, že potřebujete alespoň čtyři hráče. Není to tedy hra pro dvojice nebo malou skupinku.

 

5 sekund

Trefl 5 sekund

Toto je velmi dynamická a zábavná hra, která staví na velmi jednoduchých pravidlech. Každý hráč na tahu si vytáhne kartičku a během pěti sekund musí vyjmenovat pět věcí podle zadání. Za každou správnou a rychlou odpověď se hráč může posunout. Pokud překoná různé překážky a speciální úkoly, může se dostat až do cíle a stát se vítězem. Hra je také vybavena velmi efektním měřičem času, který vydává při zapnutí legrační zvuk. Celý časovač je navržen tak, aby hádajícího hráče rozptýlil. Je tedy zřejmě, že je to velmi prostá, ale návyková hra.

 

Ego

Trefl Ego

Další hra, u které se zabaví mnoho lidí. Hráč si vytáhne kartu, na které je napsaná otázka. Tu přečte nahlas a zbytek lidí hádá, jak by ten daný hráč na otázku odpověděl. Na tento svůj odhad si musí vsadit určitý obnos žetonů, podle toho, jak jsou si jisti. Je lehké rychle zbohatnout, ale i o všechno přijít. Také se ukáže, jak dobře se navzájem znáte.

 

Osadníci z Katanu

Albi Osadníci z Katanu Nové

Hra, která má miliony příznivců po celém světě. Vaším úkolem je osídlit ostrov Katan a ten, kdo vybuduje nejmocnější osadu vyhrává. Všechno tedy záleží na vašich strategických schopnostech. Největší výhodou této hry je, že každá nová partie je úplně jiná. Rozhodně se vám nestane, že by vás tato legendární hra začala nudit.

Dovednosti

Zveřejněno

1. 11. 2020