Zábava na dálku – deskové hry přes internet

,

Možná to zní zvláštně, ale i obyčejné deskové hry můžete nyní hrát na dálku přes internet. A to buď s přáteli, proti náhodným hráčům nebo proti počítači. A možná právě současná situace, kdy mnozí z nás nemůžou jít ven, ke hře takových her vybízí. Zvlášť když klasické počítačové hry nejsou nic pro vás. A i způsob, jak si zahrát deskovky na dálku, je celkem snadný. Potřebuje internet a přihlásit se na stránkách, které tyto služby poskytují. Mnohdy se na nich některé hry musí doplácet, ale část seženete zdarma. A pokud už doma tyto hry máte a chtěli byste si i tak zahrát na dálku, máme pro vás řešení. Tím je hraní přes videohovor. Pro všechny z vás, které to zaujalo, jsme připravili seznam stránek nebo aplikací, které vám umožní strávit příjemné odpoledne hraním her. Na dálku!

 

Tabletopia

Jednou z velmi oblíbených aplikací pro hraní deskovek online je Tabletopia. Pravděpodobně vás potěší, že základní verzi získáte zdarma, stačí se zaregistrovat na jejich stránkách. Jen pouhá registrace, bez předplatného, podporuje hraní jen některých her, ale i tak je výběr celkem velký. V nabídce jsou i takové hity jako Scythe, Na křídlech (Wingspan) nebo Tapestry. Nevýhodami pro někoho může být to, že některé hry jsou jen v angličtině a jako hráč musíte znát pravidla. Aplikace za vás pravidla nehlídá, tudíž jejich dodržování zůstává na hráčích. Na stránkách ale návody najdete, většinou v několika jazycích.

Někoho možná potěší, že Tabletopia je nyní k dostání na Steamu. Zde můžete nakupovat jednotlivé prémiové hry. V prohlížeči se k těmto hrám dostanete pomocí měsíčního předplatného. Hrát můžete proti někomu náhodnému z komunity, nebo přátelům poslat vygenerovaný odkaz a zahrát si proti sobě.

 

Board Game Arena

Aplikace, která funguje na podobném principu jako Tabletopia. Obsahuje velký katalog her, včetně her jako Carcassone, Terra Mystice nebo 7 Divů. Registrovat se opět můžete bezplatně, některé tituly však vyžadují zaplacení předplatného. Tato aplikace, oproti té minulé, za vás pohlídá pravidla, neuděláte tedy chybný tah. Určitě vás potěší i výuková videa, která vám jednoduše vysvětlí pravidla většiny her. Opět můžete hrát s přáteli nebo náhodným člověkem.

 

Pomocí videohovoru

Tato varianta je nejlepší, pokud nechcete platit za online verzi hry, kterou už máte doma. Stačí vám tedy mít tedy Skype, Zoom nebo jinou podobnou aplikace.

Na tento styl hraní se nejvíce hodí hry typu roll n´ write. Zde jen hodíte kostkou a následně něco zapisujete nebo zakreslujete. Většinou i postačí, aby hru fyzicky měl jen jeden z hráčů. Příkladem může být hra Vítejte ve svém vysněném domově.

REXhry Vítejte ve svém vysněném domově

Hraní jen pro jednoho

A pokud jste sami, můžete si zahrát proti počítači. Stačí najít deskovky, které mají sólo mód. V nich většinou potřebujete získat potřebné skóre a tím vyhrajete. Mnohdy může sama hra hrát proti vám a váš postup různými způsoby komplikovat. Takovým příkladem je Scythe, kde hrajete proti automatu.

Pro sólo hraní jsou ideální i příběhové hry. Zde se snažíte pomocí pohybu po hrací ploše poodhalovat příběh a tím vyluštit nějakou záhadu nebo někoho porazit. Mezi takové hry patří např. Panství hrůzy, Eldritch Horror nebo Arkham Horror 3. edice.

FFG Arkham Horror (3rd Edition) Dead of Night

Dovednosti

Zveřejněno

12. 9. 2020