5 nejlepších her pro páry

Jste dva a hledáte zajímavý způsob, jakým strávíte společný čas? Zkuste deskové hry. Může to být netradiční způsob zábavy a navíc existuje plno her, které jsou určené jen dvěma hráčům. Připravili jsme si pro vás přehled těch nejlepších. 

 

Dobble

ADC Blackfire Dobble Základní hra

Dobble je velmi zábavná a rychlá hra, která prověří vaši všímavost a pozornost. Navíc má velmi lehká pravidla a díky její skladnosti ji můžete vzít sebou na cesty. Na začátku hry se vždy otočí jedna karta, na které jsou nejrůznější obrázky. K ní se poté otočí další. Vaším úkolem je poté nalézt obrázek/ symbol, který je na obou kartách. Komu se to povede, získá obě karty. Takto se pokračuje, dokud se nevybere celý balíček. Vítězem je poté ten, kdo získal nejvíce karet. Ačkoliv se to může zdát doslova jako banální úkol, nenechte se zmást. Obrázky jsou různě velké a v té rychlosti je lehké něco přehlédnout. Výhodou této hry je to, že se vyrábí v různých provedení – můžete si tedy sehnat Dobble inspirovaný vašimi oblíbenými filmy nebo seriály.

 

7 Divů světa: Duel

Repos 7 divů světa: Duel

Toto je jedna z variant kultovní hry 7 Divů světa. Pravidla a průběh jsou navíc velmi podobné jako u původní verze, jen poupraveny do podoby pro 2 hráče. Vaším úkolem bude pomocí karet v průběhu tří věků rozvíjet svoji civilizaci, pomáhat jim v rozkvětu do takové míry, abyste mohli postavit divy světa. Procvičíte si tak své logické myšlení a schopnost správně zanalyzovat nastalou situaci.

 

Krycí jména: Duet

Mindok Krycí jména Duet

Další upravená verze slavné hry určená pro dva hráče. Během hry jeden z účastníků obdrží kartičku se speciálními slovy – některé z nich musí druhý hráč pomocí nápověd odhalit a ukazuje také kterým slovům je nutné se vyhnout. Krycí jména jsou velmi svižná a zábavná hra.

 

Jenga

Mik Toys Jenga věž

Jenga je hra po každého milovníka arkádových her nebo pro milovníky akčních her. Jenga je vlastně věž, která se skládá z malých dřevěných obdélníků. Vaším úkolem je jeden obdélník vyndat (kromě těch z horní řady) aniž by věž spadla a vyndaný kus umístit navrch. Věž se postupně bude stále více nestabilní a přemisťování tak bude čím dál náročnější. Hra vyžaduje obratnost, pevné ruce a trpělivost. Přesto se u ní budete bavit jako nikdy.

 

Scrabble

Mattel Scrabble

Scrabble je již legendou mezi deskovými hrami a existuje jen málo lidí, kteří o ní alespoň neslyšeli. Úkolem ve hře je skládat slova z písmen, které si náhodně vyberete z připravené tašky. Každé sestavené slovo má nějakou hodnotu a vítězem je ten, kdo sestaví slovo za nejvyšší počet bodů.

 

Dovednosti

Zveřejněno

28. 6. 2021