Vydejte se do Černobylu a zkuste přežít

, ,

Zdroj: https://www.chernobylgame.com/

 

Černobylská havárie, vylidněné území a města, to vše nepřestává lidi fascinovat dlouhá desetiletí. Mnoho lidí se netají ani tím, že by na místo největší jaderné havárie nejraději osobně podívali. Tím se nechali inspirovat vývojáři her z polského studia The Farm 51 a přišli s novinku, která tuto zvědavost může na chvíli utišit. V survival sci-fi hororové hře Chernobylite se právě do stále radioaktivní zóny vypravíte. Máte odvahu zjistit, co vás zde čeká?

Od výbuchu uběhlo třicet let a v okolí elektrárny se po celou tu dobu tvoří nebezpečná látka zvaná černobylit. Látka se tvoří díky radiaci a nikdo neví, co přesně dělá. Každopádně zůstává faktem, že se zde začínají dít divné věci, které se stávají něčím větším než jen děsivou historkou na strašení dětí. Přesto všechno zde žijí lidé a vy se do Černobylu vracíte, abyste našli svoji přítelkyni nebo alespoň zjistili, co se jí stalo. Vypořádat se budete muset s radiací, vojáky, ostatními lidmi a s dalšími podivnostmi. Bojovat budete také se svojí minulostí, protože jste jedním z vědců odpovědných za výbuch.

 

Zdroj: https://www.chernobylgame.com/

 

Jedná se tedy o sci-fi survivalových horor, ve které budete prozkoumávat otevřené prostředí s nelineárním příběhem. Na cestě vás čeká mnoho výzev a nástrah – boje s vojáky a nelidskými stvořeními nebo hledání vybavení, jídla a vody. Zároveň budete nuceni využít své znalosti fyziky a chemie. S ostatními lidmi, kteří se po okolí pohybují – tzv. stalkeři – můžete spolupracovat. Dobré je však nikomu plně nedůvěřovat. Každý má své vlastní motivy a plány.

Hra je momentálně vyvíjena pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Dostupná na všech třech platformách bude v průběhu léta.

Dovednosti

Zveřejněno

17. 6. 2021