Kultovní hra Bulánci se vrací s řadou novinek a vylepšení

Zdroj: https://www.bulanci.cz/#comeback

 

Bulánci jsou kultovní česká videohra, která se poprvé objevila v roce 2001. Nyní je po dvaceti letech zpět. Autorské studio SleepTeam spustilo v půlce května kampaň na vybrání peněz na spuštění nové verze hry. Cílem bylo 500 000 Kč. Tato hodnota byla překonána během několika hodin. 

Bulánci byli od svého uvedení dostupní zdarma a od roku 2006 navíc přibyl vlastní editor úrovní. To vše zařídilo, že Bulánci si vytvořili velkou základnu fanoušků, a to nejen v České republice. Mnozí fanoušci zůstali hře věrní dodnes a také tlačili na vývojáře, aby přišli s pokračováním slavné hry. 

 

Zdroj: https://www.bulanci.cz/#comeback

 

Studio SleepTeam nakonec volání po pokračování vyslyšelo. Nepůjde podle nich o klasický remaster hry, ale o zcela novou hru, která má být schopna konkurovat současným hrám. V plánu je přerod do 3D, ale také inovace v podobě možnosti hrát v multiplayeru na různých zařízení. Fungovat to má tak, že do stejné hry se připojí hráč z počítače a zároveň jiný hráč z konzole.

Pro možnost tuto vizi uskutečnit, otevřeli vývojáři kampaň na crowdfundingové platformě Startovač. Požadovaná částka se vybrala během několika hodin. Pro všechny podporovatele jsou navíc připraveny nejrůznější odměny. Mezi ně patří možnost předběžného přístupu ke hře, poděkování v titulcích hry, sběratelské figurky, možnost nadabovat si jednoho bulánka nebo kopii připravované karetní hry Bulánci.

Dovednosti

Zveřejněno

30. 5. 2021