Cestovní hry, které zabaví děti i dospělé

Čeká vás dlouhá cesta autem, vlakem nebo třeba autobusem? To máte před sebou několik dlouhých hodin, které je nutné nějak strávit. Samozřejmě pokud nejste řidič. Vymyslet program na dlouhé cesty je důležité, zvlášť pokud máte děti. Ty se začnou nudit rychleji než ostatní a zpravidla to umí dát najevo. Na takové chvíle je dobré si pořídit nějaké cestovní hry. Zabaví nejen děti a navíc vám dokáží dlouhou cestu zkrátit. Možná se ani nenadějete a budete v cíli. Dnes si několik takových her představíme. 

 

Uno

Uno

Uno je úžasná karetní hra, která nadchla již miliony lidí. Má nekomplikovaná pravidla, proto si ji pohodlně zahrajete s dětmi a na její hraní nepotřebujete moc místa. Pravidly je velmi podobná Prší, ale ukrývá několik zajímavých zvratů. Tak třeba, pokud již držíte poslední kartu a těšíte se v příštím kole vyhrajete, tak nezapomeňte vykřiknout „UNO“. Pokud to neuděláte a ostatní hráči si toho všimnou, musíte si znovu nabrat několik karet a hra tedy ještě zdaleka nekončí.

 

Osadníci z Katanu – cestovní verze

Albi Osadníci z Katanu Nové

Málokdo ještě neslyšel o hře Osadníci z Katanu. Mezi stolními hrami je legendou. A pro své fanoušky přichází s verzí přizpůsobenou hraní na cestách. Velikost pěšců a desky byla zmenšena, aby se hra lépe vešla do zavazadla a dala se lehce složit a rozložit. Deska byla navíc navržena tak, aby na ní postavy lépe držely. Bude proto mnohem těžší je ztratit.

 

5 sekund

Trefl 5 sekund

5 sekund je ideální cestovní hra. Obsahuje sice pěšce a desku, ale tu můžete ze hry klidně vynechat. Hlavním úkolem je totiž odpovědět na tři otázky z kartičky za méně než pět sekund. Může se to zdát jako hodně času, ale brzy zjistíte, že to tak není. V balení se navíc nachází velmi originální měřič času, který si zamilujete. 

 

Sphere Labyrinth 3D

Sphere Labyrinth je hra určená pro jednoho hráče. Takže skvělé řešení, pokud zrovna nemáte nikoho do dvojice. Ve velké průhledné kouli se nachází složitý labyrint. Vaším úkolem je, pomocí různého natáčení a obracení koule, pohybovat malou kuličkou uvnitř tak, aby se propleta složitým labyrintem až do cíle. Není to zdaleka tak snadné, jak to zní, takže vás hra na nějaký čas určitě zabaví.

 

Jumanji

Jumanji

Desková hra Jumanji vás vtáhne přímo do děje. Jak jednou začnete, bude velmi těžké přestat. Podobně jako ve filmu musíte projít nebezpečnou džunglí do středu hrací plochy dříve, než se zaplní Oblast zkázy a džungle tedy zvítězí. Navíc její dřevěná verze skvěle poslouží na cestách. Figurky v ní tak lehce nespadnou z hrací plochy a neztratí se vám.

Dovednosti

Zveřejněno

18. 5. 2021