Deskové hry pro výuku angličtiny

Znalost anglického jazyka je v mnoha případech již brána za samozřejmost. Je nutné ji využívat skoro ve všech aspektech života. Velkou výhodu, kterou vašim dětem můžete poskytnout, je učit je tento jazyk od útlého věku. Dětem se jazyky učí velmi snadno a lépe si vše pamatují. Výborně se v tomto ohledu osvědčily především anglické deskové hry, během kterých si děti rozšíří slovní zásobu a na jazyk si zvyknou. Dnes představíme nejpopulárnější anglické stolní hry, které děti budou bavit dlouhé hodiny.

 

Roll and Play

Tato hra je určena především menším dětem zhruba tak do 3 let. Ale i starší děti, které s angličtinou začínají, mohou ve hře najít zalíbení. Její pravidla jsou totiž velmi snadná. Balení obsahuje obří kostku s různými barvami a cílem hry je vybrat kartičku s anglickým názvem barvy, která je i na kostce. Nikdo tedy nemůže vyhrát, nebo prohrát. Jde jen o to dobře se v názvech barev a jejich výslovnosti procvičit. 

 

Nákupní seznam

Orchard Toys Nákupní seznam

Další velmi jednoduchá hra pro děti ve věku od tří let. Úkolem je shromáždit všechny položky z nákupního seznamu tak, aby se naplnil nákupní košík. V základní edici se nakupují potraviny, ale existují také nadstavby, kde je možné shánět oblečení nebo hračky. Hra je výborná na procvičování užitečné slovní zásoby.

 

Pete The Cat: The Missing Cupcakes

Hra je určená pro děti od tří let věku, kde opět není nikdo vítězem. Přesto je velmi pestrá a aktivní – úkolem je pohybovat se po desce a sbírat košíčky. V průběhu postupu si děti procvičí pojmenovávání nejrůznějších zvířat, potravin a jiných objektů. Navíc ho hra nutí přemýšlet o slovech a nejrůznějšími metodami neustále udržuje pozornost na hře. Děti musí např. zpívat nebo vymýšlet slova začínající určitým písmenem.

 

Zingo!

Zingo! je v podstatě stejné jako Bingo jenom upravené tak, aby ho mohly hrát děti. A to klidně bez dozoru. Cílem je opět pokrýt bingo desku před všemi ostatními. Zingo je výborné pro výuku slovní zásoby, protože slova se často opakují a velmi rychle se tak zapamatují.

 

Tell-A-Story

Tato hra je už pro starší děti, ideálně od 5 do 10 let. Úkolem je shromáždit všechny karty se stejným předmětem, které dohromady dávají nějaký příběh. Dalším úkolem je tento příběh vyprávět. Při vyprávění není žádná správná odpověď, proto je možné zapojit fantazii. Ve hře se procvičí slovní zásoba, skládání vět a rozumění při poslechu ostatních hráčů.

Dovednosti

Zveřejněno

9. 8. 2021