Nejlepší hry pro jednoho hráče

,

Ačkoliv jsou stolní hry primárně vytvářeny jako zábava pro celou rodinu či skupinu přátel, není pokaždé větší počet lidí nutnou podmínkou pro jejich hraní. Čas od času vycházejí také takové, které jsou určené pro jednoho hráče. Ne každý je obklopen lidmi, kteří jsou fanoušky stolních her. Proto se hodí mít možnost zahrát si sám. Dnes si představíme ty nejpopulárnější zástupce této kategorie. 

 

Scythe

Stonemaier Games Scythe Základní hra

Scythe je jednou z her, které je možné hrát až v 5 lidech, ale zároveň je navržena i tak, aby ji mohl hrát jeden hráč. Inspirací pro hru byla 1. světová válka. Nečekejte však žádnou historickou přesnost. Do těchto bojů, které se odehrávají v roce 1920, totiž vstupují mechanizované stroje. Vy se v konfliktu postavíte do čela jedné z mocností a budete zabírat nejrůznější území, získávat nové zdroje surovin, vylepšovat armádu a také válčit.

 

Zombicide

GG Zombicide Základní hra

Zombicide je výborná hra pro jednoho hráče především proto, že se zaměřuje na souboj s protivníky, které neovládají ostatní hráči. Téma hry je patrné už z názvu – úkolem je přežít ve světě plné agresivních zombies. V průběhu tedy musíte plnit úkoly připravené tvůrci, pomáhat nezávislým postavám a získávat nové vybavení. Zombicide se navíc dočkalo mnoha rozšíření, proto vás jeho hraní jen tak neomrzí.

 

Arkham Horror

FFG Arkham Horror Základní hra

Arkham Horror je hra inspirovaná příběhy H. P. Lovecrafta. Na rozdíl od předchozích se jedná o rozsáhlou karetní hru. V ní se stáváte nebojácnými průzkumníky ostrova Arkham, který skrývá nejedno tajemství, které musíte rozluštit. A právě toto umožňuje si hraní užít i bez spoluhráčů.

 

Pán prstenů: Putování po Středozemi

Desková Hra – Pán prstenů: Putování po Středozemi

Pán prstenů: Putování po Středozemi je hra, kterou musí mít každý milovník této knižní a filmové série. Jedná se o kooperativní hru vhodnou pro 1 až 5 hráčů, kteří se vydávají na putování po Středozemi. To bude plné nebezpečí, bojů proti mocným nepřátelům a sbírání vzácných pokladů. Vaším úkolem je pomocí plnění menších úkolů zastavit rozpínající se zlo, které hrozí zničit celé Středozemí. Čeká vás také mnoho nových faktů a příběhů z vesmíru Pána prstenů a pravou lahůdkou jsou nádherné ilustrace, které nadchnou všechny hráče.

 

This War of Mine

Albi This War of Mine Desková hra

Základem pro tuto hru byl její počítačový protějšek, který se dočkal velkého úspěchu. Pravidla přitom zůstala stejná. Ve hře se dostáváte do role obyčejných lidí, kteří žijí ve městě sužovaném válkou a snaží se v něm přežít. Což je mnohdy těžší, než by se zdálo. Výhodou hry je také to, že má několik scénářů a můžete proto hrát několikrát a pokaždé projít trochu jiný příběh a závěr.

Dovednosti

Zveřejněno

30. 8. 2021