Zábavné karetní hry pro celou rodinu

Karetní hry jsou ideální při trávení dlouhých chvil s rodinou nebo přáteli. Naneštěstí jsou pro ně počítačové hry konkurencí téměř zdrcující. Přesto i dnes existují lidé, kteří karetní hry milují a nedají na ně dopustit. Protože ačkoliv to někomu nemusí tak připadat, i karetní hry umí být napínavé, dramatické a zábavné. Dneska vám představíme několik z těch, kterým byl měl dát každý aspoň jednou šanci. 

Harry Potter: Bitva o Bradavice

Ačkoliv filmy a knihy o Harrym Potterovi přestaly vycházet už dávno, rozhodně se nedá říct, že by tato série ztrácela na popularitě. Důkazem neutuchající zájmu je to i to, že stále vzniká nový merch a hry. A díky Harry Potter: Bitva o Bradavice se dočkali také příznivci karetních her. Na začátku hry si zvolíte jednu ze 7 postav (v podobě bradavického studenta) a dostanete také startovní balíček karet. Vaším úkolem je čelit nepřátelům, kteří ohrožují školu. K vítězství musíte projít všemi sedmi ročníky a v každém z nich porazit své protivníky. 

Sabotér

Albi Sabotér

V této hře se ocitáte v roli pracovitého trpaslíka, který se svojí družinou vydal kopat zlato do dolu. Pomocí kartiček kopete tunely a snažíte se objevit poklad. Všechno to má ale háček. Ve skupině se vyskytuje jeden sabotér. Ten se snaží zadaný úkol zkomplikovat až překazit. Musíte ho tedy objevit, než se jeho cíl vyplní. A je už jen na vás, jestli v hledání zlata a sabotéra budete spolupracovat ve skupině, nebo budete každý za sebe.

Výbušná koťátka

Karetní hra, která spoléhá na nenáročný humor a na obrázky roztomilých koťátek. Pravidla hry jsou navíc jednoduchá a návyková. Vaším úkolem bude otáčet karty z balíčku, než někdo otočí kartu vybuchujícího koťátka. Ten dotyčný prohrává a můžete začít nové kolo. 

Munchkin

Steve Jackson Games Munchkin: Základní hra

Munchkin je zábavná hra zaměřená na děj a paroduje nejznámější stereotypy z fantasy světa. Ujmete se zde role postav různých ras (elfové, trpaslíci apod.) a sestoupíte do podzemí. Zde začíná být hra velmi zábavná. Protože zde z vás nebudou hrdinové – zabijte vše v podzemí, podveďte své přátelé, ukradněte poklad a zmizte. Nečekají vás tedy žádné záchranné akce, ani hledání padouchů. Padouši budete všichni a vašim jediným cílem je zůstat poslední naživu. 

DC Superhrdinové Duel

Superhrdinové Duel je karetní hra určená pro každého fanouška DC. Vyberte si jednoho ze svých oblíbených hrdinů a hrajte s jeho postavou. V každém kole si budete brát pět karet a plnit úkoly na nich uvedené. Tímto způsobem získáte spojence, schopnosti, vybavení nebo nové úkryty. Hra končí pokud porazíte všechny záporáky, nebo pokud oni porazí vás.

Dovednosti

Zveřejněno

4. 4. 2024