Toto jsou nejočekávanější PC hry roku 2022

, , ,

Rok 2022 sice už vstoupil do své druhé půlky, ale stále je se na co těšit. Minimálně v herním světě. Čeká vás totiž ještě několik herních novinek plných akce, zábavy a napínavých příběhů. Neváhejte a vyberte si, který titul si nenecháte ujít. Rozhodně je z čeho vybírat.

Forspoken

Hlavní hrdinka, newyorčanka Frey Hollandová, se v této RPG ocitá v krásné, ale nelítostné krajině Athia. Je to svět plný dechberoucích výhledů a také mimozemských bytostí. Ne vždy přátelských. Vaším úkolem bude najít Freye nový domov pomocí získaných magických schopností. Jedině s nimi můžete porazit obludy Tantas.

Najděte si svůj oblíbený herní styl – strategický, energický či metodický. Tomu se přizpůsobí i arzenál kouzel, který získáte. Zajímavostí hry je, že si můžete vylepšovat i své parkourové schopnosti. S nimi se po mapě budete pohybovat rychleji. Žádná překážka nebude dost vysoká nebo cíl moc vzdálený.

Hra bude dostupná od 11.10.2022 na Playstation 5.

Starfield

Tato hra nové generace se odehrává ve vesmíru, padesát světelných let od Sluneční soustavy v malé kapsli Settled Systems v Mléčné dráze. Nečekejte od toho ale klasickou herní sci-fi. Vývojáři zvolili jiný přístup – zaměřili se na opravdovou vědu a inženýrství. Díky tomu vás čeká velmi realistická cesta vesmírem. Na začátku si vytvoříte postavu a s ní se poté vydáte na průzkum. Čekají na vás tři lokality: Nová Atlantida, Akila CIty a Neon. Všechna místa mají svá specifika a v žádném z nich se rozhodně nebudete nudit.

Vesmír na dosah ruky budete mít od 11.11.2022 na Xboxu či PC.

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem je druhou částí oceňované a oblíbené A Plague Tale: Innocence. Znovu se ve hře setkáte se sourozenci Hugem a Amicií. Opouštějí svojí domovinu a vydávají se na jih, do nových regionů. Tam chtějí začít od znovu a dostat pod kontrolu Hugovo prokletí. To se jim ale nedaří a Hugova moc se probudí. To přináší smrt a destrukci. Sourozencům nezbývá nic jiného než znovu utéct. Tentokrát se pokusí najít prorocký ostrov, který by mohl skrývat odpověď na to, jak Huga zachránit.

I druhý díl slibuje živý a do detailu propracovaný svět. Vyplatí se proto zvážit, jestli tuto hru chcete hrát v noci. Čekají vás boje o život, nadpřirozené schopnosti a temná tajemství. 

Datum vydání ještě nebylo zveřejněno. Hra bude dostupná pro PC, Playstation 5, Xbox Series X/S a Switch.

S. T. A. L. K. E. R. 2

S.T.A.L.K.E.R. 2 je pokračování napínavé hry S.T. A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl a znovu se v ní ocitnete v Černobylu. Stane se z vás stopař-samotář, tzv. stalker. Budete procházet obrovskou radioaktivní zónou v otevřeném světě a vše bude záviset jen na vašich rozhodnutích. Nebude nouze o nebezpečné nepřátele, mocné artefakty, smrtelné souboje a anomálie. V opuštěné zóně si nikdy nemůžete být ničím jisti.

Hra vyjde koncem roku 2022 a bude dostupná pro PC, Xbox a Nintendo.

Dovednosti

Zveřejněno

31. 3. 2024