Logické deskové hry, které vám procvičí hlavu

U deskových her se zabaví a odpočinou si nejen děti. Ačkoliv si hry většina lidí spojí právě s nimi, už dlouho to není pravidlem. Především logické deskové hry se stávají čím dál populárnější mezi dospělými. Tráví s nimi čas na dovolené nebo během setkání s přáteli. Navíc existuje tolik druhů, že si každý najde to své. V dnešním článku si představíme ty logické hry, které jsou momentálně nejoblíbenější. 

Kvalitní logická hra dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Člověk si u ní navíc odpočine a zrelaxuje po dlouhém dni. Jde o hry, které vyžadují vytváření strategií a analyzování množství možných scénářů. Není se čemu divit, tyto logické hry mají zpravidla složité a vícestupňové světy, které nejdříve nutné se naučit a pochopit. Ačkoliv samozřejmě existují hry, které se naučíte za chvíli. Jejich hraní navíc pomáhá trénovat paměť, soustředění a samozřejmě schopnost logicky uvažovat. 

Mezi nejstarší a nejznámější logické hry patří šachy, dáma, domino nebo vrhcáby. Jejich novější protějšky si představíme níže.

Jízdenky, prosím

ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Evropa

V této hře jde o to postavit nejdelší vlak na vyznačených trasách na hrací ploše. Celé se to odehrává v kulisách Evropy minulého století. Pravidla jsou vcelku jednoduchá – hráči si losují kartičky s označením „výchozí“ a „cílové“ stanice a poté se pomocí speciálních karet snaží postavit vlak, který pojede po vyznačených trasách. Nutnost uvažovat a plánovat dopředu, zvlášť v momentě, když se začnou cesty křížit s vašimi protihráči. Takže i přes jednoduchá pravidla, se může hra docela protáhnout. Jedná se o hru pro 2 až 5 osob a zabere v průměru 60 – 90 minut. 

Sagrada

FloodGate Games Sagrada

Sagrada je zábavná hra, jejímž cílem je vytvořit nádherné vitráže v Gaudího nedokončeném díle v Barceloně. Musíte správně vybírat kostky a ladit je dohromady – barevně a vzorem. Využívat musíte také různé nástroje. Hrát ji mohou maximálně 4 hráči a i přes jednoduchá pravidla zabere klidně 30 až 45 minut. 

7 divů světa

Repos 7 divů světa: Duel

Hra 7 divů světa je ze všech zmiňovaných rozhodně nejtěžší na soustředění a strategické plánování. Na druhou stranu se hráčům odmění napínavým příběhem, ve kterém se snažíte stát nejmocnější říší ve starověkém světe. Nejdůležitější je pečlivě sledovat pohyby protihráčů, aby vás nemohli ničím překvapit. Hra zabaví 3 až 7 dospělých na přibližně 30 minut. Všechna rozhodnutí provádí hráči najednou, proto kratší herní doba.

Dovednosti

Zveřejněno

5. 3. 2024