10 edukačních her pro rozvoj dětské mysli

Bránit v dnešní době dětem v přístupu k telefonu nebo tabletu už je v podstatě šílenství. Nejenže tomu nelze na 100% zabránit, ale navíc byste dítěti mohli ublížit. Každé dítě i dospělí, který neumí s touto moderní technikou zacházet, je mnohdy odsouzen k neúspěchu. Proto je lepší přijmout fakt, že při dobrém použití můžou být i hry užitečné. Stačí vybrat tu správnou – bez nevhodného obsahu nebo reklam. A takové hry také existují, dokonce se stávají rovnocenným partnerem knížek, stavebnice nebo pastelek v rozvoji dítěte. A které hry to tedy jsou?

Kami

KAMI (pro PC)

Hra s krásným grafickým designem a jednoduchým herním principem. Vaším úkolem je vyplnit hrací pole jedinou barvou za pomoci co nejmenšího počtu tahů. Bonusem je i uklidňující soundtrack v pozadí.

Gorogoa

Gorogoa (XBox One)

Hra zaměřená především na logické myšlení. Hlavní postava, tedy hráč, hledá skryté významy světa. Ty získává posouváním panelů a díky tomu objevuje nové lokace a předměty. Na konci této hádanky může najít příšerku.

Burly men at sea

Burly Men at Sea (PC/MAC) DIGITAL

Hráč se v této hře stává vypravěčem a tvůrce osudu hlavních tří hrdinů. Těmi jsou vousatí rybáři, kteří se rozhodli vzdát běžného života a vydat se zažít nějaká dobrodružství.

Hidden folks

Hidden Folks (pro PC)

Tato ručně malovaná černobílá hra je doslova pastvou pro oko. V její interaktivní krajině je vaším úkolem najít různé zadané postavy nebo předměty. Na začátku dostanete nápovědu, ale pak už si musíte poradit sami.

 

Inks

Nádherně barevná hra, která přímo odkazuje už na legendární Pinball. Jen tento se stal živoucím uměním. Kulička při pohybu zanechává barevné čáry nebo trefuje inkoustové skvrny. Exploze barev pak vytváří netradiční kreace.

 

Prune

Tato velmi uklidňující hra má pro vás jediný úkol. Vypěstovat bonsaj. Pomáhat větvičkám růst za sluncem, oprašovat se a zalévat. Je to ideální hra na večer, před spaním.

 

Homo Machina

V této interaktivní hře se lidské tělo promění na stroj, který je ovládán malými človíčky. Ti, pomocí ovládání hráče, tahají za páčky, mačkají tlačítka a celkově se starají, aby tělo fungovalo. Vstalo, nasnídalo se nebo se umylo – běžné denní úkony. Díte se díky této hře naučí, jak lidské tělo funguje nebo k čemu jeho jednotlivé části slouží.

 

Chameleon Run

Hra z produkce českých a slovenských vývojářů. Musíte zde běžet a doběhnout co nejdále. Přitom musíte uhýbat padajícím předmětům, skákat nebo dokonce měnit barvy.

 

Monument Valley 1 a 2

Vizuálně velice nádherná a populární hra. Čeká vás nenáročná 3D puzzle hra plná optických klamů a nelogických staveb. Nechte se unést moderními architektonickými hádankami a okouzlujícím příběhem.

 

Mimpi Dreams

Ve hře z českého studia Silicon Jelly se dostáváte do snu bílého pejska Mimpiho. V něm musíte zachránit jeho přátele. Každá úroveň má jiné prostředí a díte bude muset interaktivně řešit různé sady úkolů.

 

Dovednosti

Zveřejněno

26. 8. 2020