Chcete notebook na hry? Víme, jak ho vybrat

Koupit kvalitní nový herní notebook vyžaduje pečlivý výběr. Musí totiž splňovat hned několik parametrů, aby zajistil kvalitní herní zážitek. A přesně na tuto problematiku se dnes zaměříme. Aby váš nový notebook byl přesně podle vašich představ. 

 

Rozlišení a velikost displeje

Velikost displeje byste měli promýšlet s ohledem na to, kde bude notebook umístěn. Do úvahy vezměte i to, jestli s ním budete pravidelně manipulovat, např. cestovat, nebo bude ležet převážně na stole. Kvalitní herní notebooky seženete i v rozlišení 13,3″, ale nejvíce zástupců nabízí klasická velikost 15,6″. Ty jsou ale již větší a hodí se spíš jako statické zařízení. Pokud sháníte náhradu za stolní počítač, seženete notebooky s displejem o velikost 17,3″. Ten je ale už velmi nevhodný na přenáší díky svým rozměrům a váze.

Téměř všechny herní notebooky již nabízí Full HD rozlišení. Pokud ale máte větší rozpočet můžete sehnat modely s 4K rozlišením. Mezi nejlepší typy Full HD patří rozhodně ty s označením IPS. Nabízí velmi kvalitní a ostrý obraz. A to i při pohledu ze strany.

 

Procesor a RAM

Výběr procesoru je celkem lehký. Všeobecně totiž platí, že procesory od Intelu jsou lepší (ale i dražší) než ty od AMD. Notebooky s AMD jsou tedy méně výkonné a zároveň o něco levnější. Rozhodně svůj úkol splní, ale pro někoho to nemusí být dostatečné. Pro takové lidi je lepší začít rovnou procesorem od Intelu. Zaměřte se především na jejich vlajkové řady Core i5 a Core i7.

Herní notebook musí mít vnitřní paměť alespoň 8 GB, aby vše běželo hladce. Úplně nejlepší ale je rovnou zainvestovat do zařízení s 16 GB. 

 

HDD nebo SSD

Pro ten nejlepší zážitek ze hry by váš nový notebook měl mít nejlépe obojí. Zařízení, které má HDD a navíc i SSD, povznese vaše hraní na novou úroveň. Základní programové vybavení a několik her nahrajete na SSD. Ideálně by mělo mít velikost alespoň 250 GB. A vše ostatní dáte na klasický HDD. A ve finále, pokud by to nestačilo, vždy je možné dokoupit externí USB disk.

 

Dovednosti

Zveřejněno

14. 3. 2021