Hrou neurazíš. Tipy na skvělé rodinné hry, které udělají radost

Vánoce jsou svátky, které se mají trávit v rodinném kruhu nebo s přáteli. A jak nejlépe strávit společný čas? Třeba společenskou hrou. Zapojí se do ní všichni a jistě se všichni budou bavit. Zauvažujte proto o tom, jestli nechcete pod stromeček někomu darovat hru. Dnes si některé dobré stolní hry představíme. 

 

Ubongo

Albi Ubongo

Ubongo – honba za diamanty je hra určená pro 2 až 4 hráče starší 8 let. Děj a pravidla jsou navíc jednoduché – Afrika ukrývá nádherné diamanty, které však není tak jednoduché získat. A to je přesně cílem hry. Hráči sestavují skládačku z barevných dílků, posouvají figurku na hrací desce a snaží se získat diamanty. To vše dříve než se přesypou hodiny. Vítězem je poté ten, kdo získá nejvíce kamenů jedné barvy. Ale pozor, abyste nebyli nepříjemně překvapeni, když vás přechytračí vaše děti.

 

Activity Gold

Piatnik Aktivity Gold edition

Activity jsou již klasikou mezi hrami a Activity Gold jsou speciální edice této společenské hry. Zde kromě už povinného kreslení, pantomimy a vysvětlování najdete také nové zlaté karty, které obsahují úkoly zahrnující ustálená slovní spojení, rčení nebo hlášky. Tým, který posbírá nejvíce zlatých karet, získá zlatého koně, který bude důležitý pro bitevní část hry. Activity Gold je vhodná 4 až 16 hráčů, nejlépe ve věku 12+.

 

Ego

Trefl Ego

Další hra, u které se zabaví celá rodina nebo skupina přátel. Také ale odhalí, jak dobře se navzájem znáte. Hráč si totiž vytáhne kartu, na které je napsaná otázka. Tu přečte nahlas a zbytek lidí hádá, jak by ten daný hráč na otázku odpověděl. Na tento svůj odhad si musí každý vsadit určitý obnos žetonů podle míry své jistoty. Je lehké rychle zbohatnout, ale i o všechno přijít. Vítězem je člověk s největším množstvím žetonů.

Dovednosti

Zveřejněno

19. 11. 2021