Worms: Taktická zábava, která nikdy neomrzí

, , ,

Hráli jste někdy červy? Snad každému zapálenému hráči hned dojde, že je řeč o slavných Worms, tedy sérii taktických tahových her, kde se hraje za malé roztomilé červy s vražednými choutkami. Cíl hry je jednoduchý, dva týmy, které se mezi sebou likvidují a vyhraje ten, komu zůstane naživu alespoň jeden červík. Hra si získala postupem času obrovskou popularitu a to nejen vtipným provedením, ale zejména tím, že ji bylo možné hrát jako multiplayer a vyzvat na souboj přátele. Každý červík má zbrojní arzenál, který může používat a také omezený čas, kdy může reagovat, to proto, aby jedna hra netrvala celý večer. Worms si získaly popularitu i nízkými hardwarovými nároky, takže si je snadno zahráli i ti, kdo měli slabší počítače a nemohly hrát jiné, graficky náročnější, hry.

Skutečně dlouhá série

Série Worms je opravdu široká a mezi nejslavnější tituly patří Worms World Party a Worms Armageddon, kde jste měli možnost hrát singleplayer, multiplayer i training mode. Za celou sérií stojí vývojáři z britského herního studia Team17. Ačkoliv se dočkali červíci největší slávy zejména na začátku milénia, jsou tu už od roku 1995, kdy se poprvé objevili jako videohra.

Worms jsou 2D hra, ovšem v roce 2003 se předvedl titul Worms 3D, následně přibylo ještě několik dílů, kde bylo možné vidět červy v 3D světě. To se však nedočkalo takového úspěchu, jak bylo očekáváno. Wormsy mají ve 2D provedení své jedinečné kouzlo, jde o hru, kde se může téměř vypnout mozek a soustředit s na zábavu. Během času se objevili červíci i jako hra na mobil, ovšem často od jiného vydavatele nebo jako napodobenina starých dobrých Worms.

Kdy se dočkáme dalších červů?

Od roku 1995 vyšlo neuvěřitelných 22 titulů, což jen naznačuje velkou popularitu této hry. Zatím posledním dílem je Worms W.M.D, který vyšel v roce 2016. Dlouhá série a zejména dlouhá pauza od posledního dílu naznačují, že by se mohl brzy vyklubat další přírůstek. Herní studio si se sérií červů udělalo své jméno. Pokud patříte mezi fanoušky Wormsů a nepatří pouze do vašich dětských vzpomínek, možná vás zaujmou i ostatní hry, které vydalo herní studio Team17. Sledovat je možné přímo na oficiálních stránkách Team17.com.

Dovednosti

,

Zveřejněno

17. 5. 2020