It Takes Two: Kooperativní hra o rozvodu

, ,
Snímek obrazovky 2

Zdroj: https://www.microsoft.com/cs-cz/p/it-takes-two-digital-version/9nxvc0482qs5?activetab=pivot:overviewtab

It takes two je hra od společnosti EA, která sází na ne úplně tradiční koncept. Hra je určená pro dva hráče a uvrhne vás do jakési párové terapie. Nenechte se však odradit, během hraní si užijete plno zábavy plněním různých úkolů, které vyžadují vaši spolupráci.

 

Rozvod a dětské slzy

To nezní jako nejoptimálnější popis pro zábavnou, oddechovou hru, ale nemusíte se bát. Příběh hry doopravdy začíná v momentě, kdy se jeden pár ocitá na pokraji rozvodu. A jejich malá dcera to velmi špatně snáší. Jednoho dne brečí na dvěma figurkami a jak ně její slzy dopadají, tak si přeje, aby byly její rodiče opět kamarádi. A tady začíná opravdová zábava – máma i táta se na základě tohoto přání promění právě v tyto figurky. A v honbě za znovuzískáním lidské podoby musí spolupracovat při plnění úkolů. Jejich průvodcem je Dr. Hakeem, což není postava lékaře, ale knížka o lásce. Jak příhodné. Samozřejmě při plnění všech těch úkolů a překonávání překážek k sobě obě postavy opět najdou cestu. Vzpomenou si, co na druhém měli rádi a obdivovali. Ale romantika rozhodně není pro hru podstatná, tam jde především o zábavu a dobrodružství.

 

Rozmanitost

U této hry se rozhodně nebojte toho, že by začala působit monotónně nebo se opakovala. Naopak v rozmanitosti je její největší síla. Pasáže s epickými scénami střídají směšné okamžiky a ty zase ty dojemné. Je to hra, která působí odlehčeně až roztomile, ale zároveň pracuje s důležitými tématy. Další výraznou předností hry, je její pestrost i ve využívání herních technik. Téměř vše se odehrává ve split-screenu, každá postava má tedy svůj pohled. Zároveň jak budete postupovat, zjistíte, že každá z postav umí jen něco a právě spoluprací můžete úkol splnit. 

Kromě hlavní dějové linky si můžete odpočinout u miniher. Tam můžete dokonce soupeřit mezi sebou. Čeká vás třeba střelba na terč, mačkání tlačítek na přesnost nebo se budete zatloukat kladivem do země.

 

Nádherný svět

Jak budeme hrou postupovat, budete také poznávat různé části domu. Ocitnete se proto v dílně, dětském pokoji, ve sněžící kouli nebo dokonce i mimo dům. Každé místo je unikátní a každé nádherně zpracované. Díky tomu, že se vše odehrává z pohledu panenek, i obyčejné věci budou najednou působit kouzelně. 

 

Dovednosti

Zveřejněno

13. 4. 2021