Společenské hry pro děti od 5 let

Společenské hry mohou mít pro malé dítě velký přínos, především v jejich vývoji. Je ale nutné pečlivě vybírat, které jsou vhodné pro jejich nízký věk. V tomto článku se zaměříme na to, co hledat u her pro pětileté a doporučíme vám několik zajímavých možností. 

U her pro děti je nejdůležitější pohlídat její obsah. Neměl by být brutální ani vulgární. Zároveň je dobré řídit se doporučeným minimálním věkem na obalu hry. Je to věk, od kterého je možné hru hrát, tak aby ji dítě pochopilo a užilo si ji

 

Monopoly junior

Hasbro Monopoly Junior CZ 2018

Finanční gramotnost a schopnost spravovat peníze jsou v dnešní době velmi důležité a proto by se je děti měly učit již od útlého věku. A Monopoly junior jim k tomu dávají příležitost. Na rozdíl od klasické verze této hry jsou pravidla odlehčená, políčka jsou větší a je v nich plno roztomilých postaviček ve tvaru zvířat. Ideální po každé zvídavé dítě ve věku kolem 5 let.

 

Jumanji

Jumanji

Další úžasná společenská hra, kterou si nemusíte spojovat s filmovým zpracováním. Nemají spolu nic společného. Navíc pravidla jsou velmi snadná. Po hodu kostkou se posunujete po hrací ploše a plníte úkoly z karet. A to do té doby, než se někdo dostane do cíle. Je to tedy rozhodně hra, které vaše pětileté dítě nadchne.

 

Risk junior

Další velmi populární hra Risk, která dostala svoji junior verzi. Hra je navržena tak, aby byla vhodná i pro děti, které ještě neumí číst. Je tedy založena čistě na obrázcích a ikonách. Cílem hry je pomocí figurky ve formě člunu najít ztracený poklad, vyhrát co nejvíce soubojů o ostrovy a získat největší kořist. Zároveň to není hra, která by vám zabrala celý den, je možné ji dohrát do 30 minut.

Dovednosti

Zveřejněno

28. 3. 2021