Listopad ve znamení nové éry hraní

Listopad je sváteční měsíc pro všechny milovníky televizního hraní. Postupně v průběhu listopadu vyjdou čtyři nové konzole. A nebudou jen tak ledajaké. Výrobci slibují větší výkon a věrnější grafiku s více detaily. Všechno, co si zaslouží konzole nové generace. Pojďme se společně podívat na všechny novinky.

 

Xbox Series X/ S

První z této série nových konzolí vyjdou ty od Microsoftu. Zde vás čekají dvě verze – Xbox Series X a Xbox Series S. První z nich bude stát necelých 14 000 Kč a ta druhá necelých 8 000 Kč.

Xbox Series X je označován za nejvýkonnější konzoli na světe se může pochlubit osmijádrovým procesorem z dílny AMD. Nebude chybět 16 GB paměti typu GDDR6 a velmi rychlé a výkonné úložiště. SSD bude mít kapacitu 1 TB.

Levnější verze Xbox Series S je designově podobná X-ku. Liší se však barvou – nebude černá ale bílá. Kromě kruhové větracího okruhu na boku. Series S je také kompaktnější, bude nižší a užší. Levnější ceny se dočkala především díky nižšímu výkonu a ubrané optické mechanice. SSD jednotka bude mít kapacitu 512 GB.

 

PlayStation 5

I u Sony se můžeme těšit na dvě varianty konzolí. Standardní PlayStation 5 stojí opět necelých 14 000 Kč. Za levnější variantu bez mechaniky zvanou Digital Edition zaplatíte okolo 11 000 Kč. Sony tedy pojal nový PlayStation trochu jinak než Microsoft u Xboxu. Levnější varianta je totožná se svojí dražší verzí, jenom neobsahuje mechaniku, do které by bylo možné vložit CD. Je možné na ní pustit hry jen v digitální podobě.

I zde se počítá s 16 GB paměti typu GDDR6 a bude možné na nich hrát hry v rozlišení 4K.

 

Dovednosti

Zveřejněno

13. 11. 2020